• Kategorie
  • Szukaj
  • Kamienie ozdobne

Efektowne aranżacje ogrodów sprawiają, że zielone tereny nabierają szlachetnego wyglądu i zachęcają do spędzania w nich czasu. Ważnym elementem wielu z nich są naturalne kamienie ozdobne. Można wysypywać nimi ścieżki i układać je na skalniakach, doskonale sprawdzają się również na dnie oczek wodnych oraz akwariów. Oryginalna gama kolorów stanowi ciekawy kontrast dla zieleni i tworzy z nią niepowtarzalną kompozycję.

W ofercie naszego sklepu nie mogło zabraknąć bogatej palety kamieni ozdobnych. Wśród dostępnych kruszyw znalazły się między innymi otoczaki w wielu kolorach i o różnorodnej grubości ziaren. Materiał zapakowany jest w wygodne worki o masie 25 kilogramów, dzięki czemu jego transport i rozprowadzanie nie stanowi problemu.

Kamienie ozdobne nie tylko podnoszą atrakcyjność wizualna ogrodu, ale również chronią systemy korzeniowe roślin, zapobiegają tworzeniu się kałuż i znacznie spowalniają proces wyparowywania wody z gleby. Skalne okruchy ograniczają także wzrost chwastów, co ułatwia pielęgnację ogrodu.