• Śnieguliczka Doorenbosa różowa

ŚNIEGULICZKA DOORENBOSA RÓŻOWA Symphoricarpos x doorenbosii

Rodzaj rośliny Inny, Pozostałe
Roślina w postaci sadzonka w pojemniku 2-3l
Cykl rozwojowy rośliny Wieloletnia
Brak towaru
16.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 19
Kurier rośliny 19
Kurier rośliny - pobranie 26
Dostępność Brak towaru
EAN 4098010

ŚNIEGULICZKA DOORENBOSA RÓŻOWA

Symphoricarpos x doorenbosii

 
image
Przedmiotem sprzedaży jest piękna sadzonka śnieguliczki o RÓŻOWYCH OWOCACH. Jest to gęsty szybko rosnący krzew, o przewieszających pędach, dorastający do 1 metra wysokości.  Krzew rozrasta się nieznacznie przez odrosty korzeniowe. Liście ciemnozielone, eliptyczne do szerokojajowatych, naprzeciwległe, do 2-4 cm długości utrzymujące się na krzewie do listopada.

Kwiaty niepozorne, zebrane w dzwonkowate grona na jednorocznych pędach, V. Owoce różowe, kuliste, mięsiste jagody, zebrane w pęki, średnica pojedynczego owocu do 1,5 cm – pojawiają się w dużych ilościach w końcu VII i pozostają do mrozów.
image
Śnieguliczka ma małe wymagania glebowe. Dobrze się czuje na stanowisku słonecznym i cienistym. Polecana odmiana  jest całkowicie mrozoodporna. Krzewy mogą być cięte i odmładzane. Specjalnie wykonane, intensywnie cięcie w kwietniu nie dopuszcza do pełnej dojrzałości owoców, w wyniku tego pozostają w zwartych gronach w postaci różowopurpurowych kuleczek o średnicy ok. 3mm. Takie gałązki z owocami mogą być używane do bukietów i są bardzo trwałe, wytrzymują do 3 tygodni. Krzew polecany do zieleni miejskiej, ogrodów i na cięte żywopłoty.

image

Polecane przez nas sadzonki rosną w doniczkach 2 litrowych. Poniżej znajdują się zdjęcia poglądowe roślin, które zmieniają swój wygląd w zależności od pory roku. Rośliny są corocznie przesadzane do większych donic.

imageimage

Każda roślina lub grupa roślin zaopatrzona jest w odpowiedni paszport.


image


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie