• Laurowiśnia Etna pienna

LAUROWIŚNIA WSCHODNIA 'Etna' Prunus laurocerasus w formie drzewka.

Kolor kwiatów białe
Rodzaj rośliny Inny, Lilaki, Pozostałe
Roślina w postaci inna
Brak towaru
168.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 5dni
Cena przesyłki 28
Kurier Pa 28
Kurier Pa - pobranie 31
Dostępność Brak towaru
EAN 4136158

LAUROWIŚNIA WSCHODNIA 'ETNA' Prunus laurocerasus

FORMA PIENNA


image

Przedmiotem sprzedaży jest piękne drzewko laurowiśni wschodniej odmiany 'Etna'. Drzewko szczepione jest na wysokości 100-120 centymetrów. Koronka rozrasta się do  około 100-150 cm średnicy. Roślina jest zimozielona. Laurowiśnia doskonale znosi cięcie idealnie nadając się na formowanie.

ZIMOZIELONY KRZEW W  OGRODZIE!!!

 
image
Liście duże, szeroko jajowate, błyszczące, ciemnozielone, najmłodsze lekko czerwonawe. Kwiaty są białe, drobne, w wyprostowanych gronach do 12 cm długości., pachnące. Krzew pięknie kwitnie w maju. Owoce są czarne, kuliste ale  w naszym klimacie rzadko występują.
image
Laurowiśnia najlepiej rośnie w miejscach osłoniętych przed wysuszającym działaniem zimowego słońca i wiosennego wiatru. Preferuje gleby żyzne, dostatecznie wilgotne, miejsca zaciszne, półcieniste. Młode rośliny zaleca się okrywać na zimę.

Polecane rośliny rosną w doniczkach 5 litrowych. Drzewko szczepione jest na wysokości 100-120 cm. Poniżej znajduje się zdjęcie poglądowe roślin wiosną i w sezonie. Wygląd roślin zmienia się w zależności od pory roku.

 Liście laurowiśni zimozielonej mogą nosić ślady po zeszłorocznych uszkodzeniach chorób grzybowych oraz owadów, nie wpływa to negatywnie na stan rośliny w tym roku.
image

image

 

image

Każda roślina lub grupa roślin zaopatrzona jest w odpowiedni paszport.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie