• Ambrowiec amerykański Gum ball na pniu

Ambrowiec amerykański 'Gum ball' Liquidambar styraciflua

Rodzaj rośliny Pozostałe
Roślina w postaci inna
198.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 28
Kurier Pa 28
Kurier Pa - pobranie 31
Dostępność Średnia dostępność

AMBROWIEC AMERYKAŃSKI 'GUM BALL'

Liquidambar styraciflua

image
Ambrowiec amerykański 'Gum Ball' w formie małego drzewka, szczepionego na pniu na wysokości około 50cm. Odmiana ta rośnie bardzo wolno, ma piękną kulistą koronę, która może dorastać maksymalnie do 2 metrów średnicy.

image
Ambrowiec ma bardzo ciekawa korę, korowina jest popielata do brązowej, głęboko bruzdowana w wąskie płytki lub grzbiety. Pędy, pączki i liście po skaleczeniu wydzielają przyjemny, balsamiczny aromat. Liście są duże, dłoniasto klapowane, błyszczące, jaskrawo zielone, jesienią przepięknie przebarwiają się na pomarańczowo purpurowo.

image
Ambrowiec preferuje stanowiska słoneczne, gleby żyzne, kwaśne lub obojętne, najlepiej rośnie na glebach wilgotnych, nawet częściowo zalewowych. Znosi mróz do -26oC. Bardzo efektowne drzewo, nadające się do uprawy w mieści.

image
Polecana roślina rośnie w doniczce 7,5 litrowej, drzewko szczepione jest na wysokości 50 centymetrów. Poniżej znajdują się zdjęcia poglądowe roślin, które zmieniają swój wygląd w zależności od pory roku.imageimageKażda roślina lub grupa roślin zaopatrzona jest w odpowiedni paszport.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie