• Aronia czarnoowocowa pienna (Aronia melanocarpa)

ARONIA CZARNOOWOCOWA PIENNA Aronia melanocarpa

Cykl rozwojowy rośliny Wieloletnia
Rodzaj rośliny Inny, Pozostałe
Roślina w postaci sadzonka w pojemniku 3-5l
48.00
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 23
Kurier Pa 23
Kurier Pa - pobranie 26
Dostępność Mało

ARONIA CZARNOOWOCOWA PIENNA Aronia melanocarpa
imageimage

Przedmiotem sprzedarzy są krzewy aronii piennej. Krzewy zaszczepione są na 60-80 cm. Jest to bardzo cenny krzew, owoce aronii znalazły zastosowanie w kuchni, w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Jesienią liście krzewu przepięknie wybarwiają na kolor czerwony.

image

Kwiaty zebrane są w białe baldachogrona. Roślina kwitnie w maju. Owoce są czarno-fioletowe, kuliste, mają około 1 cm średnicy, dojrzewają wrzesień- październik. Owoce i sok z aronii działają silnie utleniająco, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowe, przeciwkrwotoczne, wzmacniając ścianki naczyń krwionośnych. Ponadto aronia obniża ciśnienie krwi i dostarczają wielu witamin i mikroelementów. W kuchni owoce stosowane są do produkcji win, dżemów oraz kompotów, jako dodatek do zup i mięs.
image

Polecana roślina może być sadzona na każdej glebie. Aronia preferuje stanowisko słoneczne ewentualnie półcieniste. Jest to krzew o małych wymaganiach glebowych, odporna na susze oraz całkowicie odporna na mróz. Krzew o tak małych wymaganiach siedliskowych i tak szerokich właściwościach leczniczych, powinien znaleźć miejsce w każdym ogrodzie.
image

Polecane Państwu przez nas rośliny rosną w doniczkach 3-5 l. Oferowane rośliny  mają około 130cm wysokości. Poniżej znajduje się zdjęcie poglądowe roślin latem oraz wiosną.


imageimage

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie