• Pięciornik żółty

PIĘCIORNIK KRZEWIASTY odmiana 'Goldstar'. Jest to mało wymagający krzew, osiągające 80-100cm wysokości i 1 m szerokości. Rośliny kwitną przez cały sezon, od czerwca do października.

9.00
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 17
Kurier rośliny 17
Kurier rośliny - pobranie 23
Dostępność Mało

PIĘCIORNIK KRZEWIASTY 'GOLDSTAR'
Potentilla fruitcosa
image
Mamy do zaoferowania Państwu niezwykle piękny krzew PIĘCIORNIK KRZEWIASTY odmiana "Goldstar". Jest to mało wymagający krzew, osiągające 80-100cm wysokości i 1 m szerokości. Rośliny kwitną przez cały sezon, od czerwca do października.
image
Liście są zielone, pierzasto złożone z 5-7 listków, obustronnie owłosionych i bezogonkowych. Kwiaty są żółte, duże, 4-5 cm średnicy o promienistej koronie składającej się z 5 płatków, wyrastające na końcach pędów. Starsze pędy są ciemno brązowe, młode czerwonawe.
image
Pięciornik jest niewymagającą bardzo tolerancyjną rośliną. Krzewy preferują przepuszczalne podłoże i słoneczne stanowisko, najlepiej rośną na glebach lekkich - piaszczystych lub piaszczysto-gliniastych. Krzew jest wytrzymały na mrozy, suszę i zanieczyszczenia powietrza. Pięciornik dobrze znosi cięcie, jest idealną rośliną na niskie żywopłoty.
image
Polecane przez nas rośliny posiadają dobrze rozwinięty systemem korzeniowym w doniczce 2 litrowej. Poniżej przedstawiamy zdjęcie poglądowe roślin w sezonie.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie