• Laurowiśnia wschodnia Rotundifolia

LAUROWIŚNIA WSCHODNIA 'ROTUNDIFOLIA' Prunus laurocerasus

Kolor kwiatów czerwone, fioletowe, inny kolor, niebieskie, różowe
Rodzaj rośliny Inny, Pozostałe
Brak towaru
98.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 28
Kurier Pa 28
Kurier Pa - pobranie 31
Dostępność Brak towaru

LAUROWINIA WSCHODNIA 'ROTUNDIFOLIA' Prunus laurocerasus


image
Przedmiotem sprzedaży jest piękny krzew laurowiśni wschodniej 'Rotundifolia'. Jest to wysoki, zimozielony krzew dorastający do  2- 4 m wys. Laurowiśnia doskonale znosi cięcie idealnie nadając się na różnej wysokości, formowane żywopłoty.

ZIMOZIELONY KRZEW W  OGRODZIE!!!
image
Liście są eliptyczne, zaokrąglone, o szerokości równej połowie dłgości, skórzaste. Góra strona liści ciemnozielone i błyszczące, spodnia jaśniejsza i matowa. Kwiaty są białe, drobne, w wyprostowanych gronach do 12 cm dł., pachnące. Krzew pięknie kwitnie w maju. Owoce są czarne, kuliste ale  w naszym klimacie rzadko występują.
image
Laurowiśnia najlepiej rośnie w miejscach osłoniętych przed wysuszającym działaniem zimowego słońca i wiosennego wiatru. Preferuje gleby żyzne, dostatecznie wilgotne, miejsca zaciszne, półcieniste. Młode rośliny zaleca się okrywać na zimę.

Polecane rośliny były sadzone wczesną wiosną w balotach i rosną w doniczkach 10-12 litrowych. Poniżej znajduje się zdjęcie poglądowe roślin wiosną i w sezonie. Wygląd roślin zmienia się w zależności od pory roku.

 

image

image

Każda roślina lub grupa roślin zaopatrzona jest w odpowiedni paszport.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie