• Krzewuszka cudowna Alexandra (Wine & Roses)

KRZEWUSZKA CUDOWNA 'ALEXANDRA' (WINE &ROSES) Weigela florida

Rodzaj rośliny Krzewuszki
Roślina w postaci sadzonka w pojemniku 2-3l
Brak towaru
12.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 17
Kurier rośliny 17
Kurier rośliny - pobranie 23
Dostępność Brak towaru

KRZEWUSZKA CUDOWNA 'ALEXANDRA' (WINE &ROSES)

Weigela florida
image
Przedmiotem sprzedaży jest przepiękna sadzonka krzewuszki cudownej w odmianie "Alexandra" (Wine&Roses). Jest to odmiana o ciemnych liściach i intensywnie różowych kwiatach. Jest to luźno ugałęziony krzew o wyprostowanym pokroju, z zewnętrznymi pędami rozrastającymi się na boki. Roślina osiąga 1,6 m wysokości i 1,8 m szerokości. Krzewuszka to mało wymagający krzew dobrze sprawujący się w każdym ogrodzie.

NIEZWYKLE PIĘKNE KWIATY!!!
image
Pędy są czerwonobrązowe. Liście są BRĄZOWOCZERWONE przez cały sezon, owalne z zaostrzonym końcem. Kwiaty są średniej wielkości ok 3cm dzwonkowate ze zrośniętym do połowy kielichem, cylindryczne, ciemnoróżowe, lekko błyszczące, pojawiają się w czerwcu i lipcu. Kwiaty zebrane są w niewielkie wiechy złożone z 3-11 kwiatów, wyrastające w kątach liści, na krótkich pędach bocznych, wzdłuż zeszłorocznych gałęzi.

MAŁO WYMAGAJĄCY KRZEW UDAJĄCY SIĘ W KAŻDYM OGRODZIE!!!
image
Weigela najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, żyznych, umiarkowanie wilgotnych, ale jeśli odpowiednio o nią zadbamy uda się i w ziemiach uboższych. Roślina preferuje miejsca słoneczne, osłonięte od wiatru, w których obficiej kwitnie i piękniej wybarwia liście.Aby zapewnić jej obfite kwitnienie, należy co roku, tuż po przekwitnięciu, przycinać jej pędy. U dorosłych roślin dobrze jest wyciąć tuż nad ziemią najstarsze i najsłabiej kwitnące gałązki. Zabiegi te są konieczne, ponieważ kwiaty pojawiają się na pędach jednorocznych.
image
Polecane rośliny posiadają dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym i rosną w doniczce 2 litrowej. Poniżej znajduje się zdjęcie poglądowe rośliny w połowie września. Rośliny mają około 30 cm wysokości.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie