• Krzewuszka Nana Veriegata

KRZEWUSZKA 'NANA VARIEGATA'

Brak towaru
12.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 17
Kurier rośliny 17
Kurier rośliny - pobranie 23
Dostępność Brak towaru

KRZEWUSZKA 'NANA VARIEGATA'
image
Przedmiotem sprzedaży jest jedna  z najpiękniejszych odmian krzewuszki o oryginalnym zabarwieniu liści "Nana Variegata". Jest to wolno rosnący gęsty krzew o zwartym pokroju dorastający do 1,5 metra wysokości. Jest to mało wymagający krzew dobrze sprawujący się w każdym ogrodzie.
image
Liście duże, mają około 10-14 cm długości, owalne z zaostrzonym końcem, zielone z kremowobiałym marginesem, BARDZO DEKORACYJNE. Kwiaty dość duże, dzwonkowate ze zrośniętym do połowy kielichem, cylindryczne, 5-krotne, białoróżowe, lekko błyszczące. Kwiaty zebrane są w niewielkie wiechy złożone z 5-9 kwiatów, wyrastające w kątach liści, na krótkich pędach bocznych, wzdłuż zeszłorocznych gałęzi.

image

MAŁO WYMAGAJĄCY KRZEW DOBRZE ROSNĄCY W KAŻDYM OGRODZIE!!!
image
Weigela najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, żyznych, umiarkowanie wilgotnych, ale jeśli odpowiednio o nią zadbamy uda się i w ziemiach uboższych. Roślina preferuje miejsca słoneczne, osłonięte od wiatru, w których obficiej kwitnie i piękniej wybarwia liście.Aby zapewnić jej obfite kwitnienie, należy co roku, tuż po przekwitnięciu, przycinać jej pędy. U dorosłych roślin dobrze jest wyciąć tuż nad ziemią najstarsze i najsłabiej kwitnące gałązki. Zabiegi te są konieczne, ponieważ kwiaty pojawiają się na pędach jednorocznych.
ŁATWY W UPRAWIE!!!
image
Polecane przez nas rośliny rosną w donicy 2 litrowej i są dobrze przekorzenione. Poniższe zdjęcie przedstawia rośliny w sezonie.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie