• Świerk serbski

Świerk serbski świerki na święta choinka

18.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3dni
Cena przesyłki 19
Kurier rośliny 19
Kurier rośliny - pobranie 26
Dostępność Średnia dostępność
EAN 1926018

ŚWIERK SERBSKI Picea omorika

Przedmiotem sprzedaży jest Świerk serbski, tworzący wąską strzelistą koronę. Świerk ten  w wieku 30 lat osiąga 12-15 m wysokości. Oferowana roślina jest jednym z najpiękniejszych drzew iglastych z gęstą i wąską, stożkowatą koroną oraz krótkimi, łukowato wygiętymi gałęziami.  Rocznie świerk przyrasta od 35 do 100cm.

image


Igły ułożone są promieniście, mają około 1-2 cm, są płaskie, sztywne, od góry ciemnozielone i błyszczące, spodem z dwoma białymi, podłużnymi paskami.  Szyszki są zwisające, o długości 4-7 cm, przed dojrzeniem ciemnofioletowe, po dojrzeniu brązowe, pokryte żywicą.

image
Oferowana roślina ma przeciętne wymagania glebowe. Najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych, lekko kwaśnych. Wymaga stanowisk słonecznych lub lekko cienistych. Prezentuje się doskonale sadzony pojedynczo lub w małych grupach. Drzewa posadzone wzdłuż granicy działki, w rzędzie co 1,5-2 m, będą stanowić doskonałą, wysoką przysłonę.

image


Oferowane rośliny rosną w doniczkach 2-3 litrowych.Poniżej znajdują się zdjęcia poglądowe roślin, które zmieniają swój wygląd w zależności od pory roku.

image


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie