• Śliwa wiśniowa Nigra

ŚLIWA WIŚNIOWA 'NIGRA' Prunus cerasifera

Cykl rozwojowy rośliny Wieloletnia
Rodzaj rośliny Inny, Pozostałe
Roślina w postaci sadzonka w pojemniku 2-3l, sadzonka w pojemniku 3-5l
Brak towaru
38.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 28
Kurier Pa 28
Kurier Pa - pobranie 31
Dostępność Brak towaru

ŚLIWA WIŚNIOWA 'NIGRA' Prunus cerasifera
image
Przedmiotem sprzedaży jest sadzonka śliwy wiśniowej 'Nigra'. Jest to małe drzewo o owalnej koronie, czasami rośnie w formie wysokiego krzewu. Śliwa może dorosnąć do  9-10 wysokości. Liście są ciemnopurpurowe, połyskliwe, eliptyczne, piłkowane, nie zmieniające barwy przez cały sezon. Kolor najbardziej atrakcyjny na wiosnę, gdy młode liście zachowują młodzieńczą jasność. Kwiaty są ciemnoróżowe, ukazują się przed rozwojem liści w kwietniu. Owoce są kuliste, mają  około 2-3 cm średnicy, są czerwone, jadalne.


image
Śliwa Wiśniowa 'Nigra' rośnie w słońcu i cieniu, na wszystkich niezbyt kwaśnych glebach ogrodowych. Preferuje gleby próchnicze, lekko wilgotne piaszczysto-ilaste. Jest bardzo odporna na mróz, radzi sobie dobrze z suchym klimatem miejskim. Do sadzenia pojedynczo i w grupach. Nadaje się na szpalery i formowane żywopłoty.


image

Polecane przez nas sadzonki posadzone są w donicach 3-5 litrowych i są dobrze ukorzenione. Poniżej znajdują się zdjęcia poglądowe roślin wiosną, w sezonie i jesienią. Wygląd roślin zmienia się w zależności od pory roku.

image

Każda roślina lub grupa roślin zaopatrzona jest w odpowiedni paszport.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie