• Bez czarny Black Beauty (Gerda)

Bez czarny odmiany 'Black Beauty' atrakcyjny krzew o oryginalnym zabarwieniu liści i kontrastujących z nimi, ozdobnych kwiatostanach.

Brak towaru
38.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3dni
Cena przesyłki 19
Kurier rośliny 19
Kurier rośliny - pobranie 26
Dostępność Brak towaru
EAN 4016038

BEZ CZARNY 'BLACK BEAUTY' ('Gerda') Sambucus nigra

imagePrzedmiotem sprzedaży jest bardzo ciekawy krzew bzu czarnego odmiany 'Black Beauty'. Jest to atrakcyjny krzew o oryginalnym zabarwieniu liści i kontrastujących z nimi, ozdobnych kwiatostanach. Duży, wyprostowany krzew, czasami niewielkie drzewko z kopulastą koroną. Rośnie wolno i osiąga 2-3 m wysokości.

image

 

Pędy są grube, jasnoszare, często łukowato wygięte. Stara kora szara, głęboko bruzdowana i korkowata. Liście są złożone i osiągają do 30 cm długości, zbudowane są z 5-7 jajowatoeliptycznych listków, do 10 cm długości, ostro zakończonych, brzegiem ząbkowanych, ciemnopurpurowych, czasem prawie czarnych, błyszczących. Roztarte wydzielają charakterystyczny ostry zapach.

image

Kwiaty drobne, różowe, zebrane w talerzowate baldachy o średnicy 10-20 cm, pachnące, chętnie odwiedzane przez motyle. Kwitnie na przełomie maja i czerwca. Owoce niewielkie, kuliste jagody o średnicy ok. 5 mm, dojrzałe – błyszczące, granatowoczarne, bardzo soczyste. Dojrzewają od sierpnia do października. Owoce są chętnie zjadane przez ptaki, które przyczyniają się do ich rozsiewania. Zawierają witaminy A, B i C oraz dużo przyswajalnego cukru i potasu, są używane na przetwory i jako dodatek do potraw.

image

 

Krzew niewymagający, odporny na suszę oraz zanieczyszczenia miejskie i przemysłowe. Całkowicie mrozoodporny. Preferuje żyzne, próchniczne i wilgotne gleby, o dużej zawartości azotu i wapnia, ale rośnie także na piaszczystych i suchych, chociaż nieco słabiej. Dla pełnego wybarwienia liści wymaga stanowiska słonecznego. Krzew do stosowania w parkach, terenach zieleni publicznej i większych ogrodach. Może być używany do zadrzewiania nieużytków.

image

 

Polecane przez nas sadzonki posadzone są w donicach 5 litrowych i są dobrze ukorzenione. Rośliny pochodzą z POLSKICH SZKÓŁEK. Poniżej znajdują się zdjęcia poglądowe roślin wiosną, w sezonie i jesienią. Wygląd roślin zmienia się w zależności od pory roku.

image

imageKażda roślina lub grupa roślin zaopatrzona jest w odpowiedni paszport.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie