• Trawa sportowa Milano 1kg

Symbol: AGS-00013

Mieszanka przeznaczona na tereny intensywnie użytkowane takie jak: boiska, place zabaw oraz miejsca wymagające silnej i zwartej darni takie jak: skarpy, zbocza itp. Tworzy gęstą, elastyczną darń o ciemnozielonej, soczystej barwie. Jest bardzo łatwa w pielęgnacji i wytrzymała na wymarzanie.

32.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 9.9
ORLEN 9.9
InPost Paczkomat® 24/7 (dostawa 24-48h) 13.9
INPOST Kurier standard 19
Kurier standard - pobranie 23
Dostępność Średnia dostępność
EAN 5907102001551

SUMIN

TRAWA SPORTOWA MILANO

Opakowanie: 1kg

image

Mieszanka traw Milano sportowa preferowana jest na tereny sportowo-rekreacyjne intensywnie użytkowane takie jak: boiska, place zabaw oraz miejsca wymagające silnej i zwartej darni takie jak: skarpy, zbocza. Tworzy ładny i zwarty trawnik o pięknym wybarwieniu. Jest bardzo odporna na deptanie i intensywne użytkowanie. Elastyczna darń wywołuje piękny efekt sprężystości. Jest bardzo łatwa w pielęgnacji i wytrzymała na wymarzanie.

image

ZALETY

  • samozagęszczająca
  • na tereny sportowo-rekreacyjne

 

Skład mieszanki trawy :

  • 20% – życica trwała 
  • 70% – kostrzewa czerwona
  • 10%- wiechlina łąkowa

Skład sprzedawanej trawy może się trochę różnic w zależności od dostarczonej partii nasion trawy.

image

 

 

JEŻELI CHCĄ PAŃSTWO MIEĆ PIĘKNY TRAWNIK PROSZĘ ZASTOSOWAĆ SIĘ DO NASZEJ INSTRUKCJI  

 

INSTRUKCJA ZAKŁADANIA I PIELĘGNACJI TRAWNIKA     

1. Przygotowanie terenu to czynności, od których zależy uzyskanie ładnego trawnika. Teren odchwaszczamy i starannie oczyszczamy usuwając gruz, kamienie. Uciążliwe wieloletnie chwasty najlepiej zwalczać chemicznie opryskując teren preparatem Roundup. Glebę przekopujemy lub na większej powierzchni orzemy, następnie wyrównujemy przy pomocy grabi lub bron.
2. Wierzchnia warstwa powinna być przepuszczalna i żyzna o pH 5,5-6,5 dlatego do gleb gliniastych należy dodać piasek i torf, który rozluźni strukturę gleby. Natomiast gleby piaszczyste wzbogacamy w próchnice przez dodanie torfu lub ziemi kompostowej. Po 10-14 dniach glebę ponownie grabimy niszcząc wschodzące chwasty i przystępujemy do siewu nasion.
image

3. Wysiane nasiona dobrze jest przysypać piaskiem lub ziemią torfową i docisnąć wałem. Na opakowaniach mieszanek podane są normy wysiewu. Dla uzyskania szybkiego efektu w początkowym okresie użytkowania lub, gdy zakładamy trawnik na słabszej glebie, ilość wysiewanych nasion należy zwiększyć nawet o 50%. Jeżeli występują chwasty, walkę chemiczną należy przeprowadzić przed wysiewem kwiatów.
4.Optymalny termin siewu to okres od wiosny do jesieni. Gleba przed siewem powinna być wilgotna, nie należy wysiewać nasion w suchą glebę. Nasiona dzielimy na dwie części i wysiewamy „na krzyż" pamiętając o częstym ich mieszaniu w zbiorniku, w którym się znajdują.

image

5. Systematyczne koszenie trawnika eliminuje z niego większość chwastów. Chwasty uciążliwe, płożące tworzące rozety, zwalczamy chemicznie stosując Chwastox, Starane lub Bofix, według instrukcji na opakowaniach. Trawnik należy dodatkowo pielęgnować stosując wertykulator i wygrabianie martwej, suchej trawy. Zabiegi te przeciwdziałają tworzeniu się tzw. filcu i występowaniu mchu. Wertykulację przeprowadza się na nisko przykoszonym, suchym trawniku, wiosną lub jesienią.
6. Pierwsze koszenie należy wykonać, gdy trawa osiągnie wysokość 10 cm, skracając ją do 5 cm. Kolejne koszenie wykonać, gdy trawa odrośnie do 6-8 cm obniżając ruń do 4 cm, W przypadku „Polskiej łączki" kolejne koszenie wykonuje się po przekwitnięciu kwiatów i osypaniu się nasion.

image

7.Konieczne jest systematyczne nawożenie trawnika. W roku siewu nawozy wieloskładnikowe (Azofoska, Polifoska) wysiewamy przed siewem nasion ok. 4 kg/100m2. W następnych latach zasilamy trawnik nawozami wieloskładnikowymi wczesna wiosna i jesienią w sumie 4 - 6 kg/I00ni2. Natomiast nawozy azotowe (Saletra amonowa, Mocznik) wysiewa się w zależności od intensywności użytkowania trawnika, co 3 - 4 koszenia, w sumie 1,5 - 4 kg 100 m2/rok.
8.
Deszczowanie najlepiej przeprowadzać w godzinach rannych (najmniejsze ryzyko rozwoju chorób grzybowych). Nawadnianie powinno być obfite, ale nie za częste (1-2 razy w tygodniu), zbyt częste podlewanie powoduje spłycanie korzeni roślin.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie