• Róża okrywowa The Fairy

'The Fairy' jest piękną jasnoróżową odmianą o pełnych kwiatach (około 30 płatków). Kwiaty są małe, o średnicy około 2-2,5 cm, osadzone na pędach w kwiatostanach (nawet 25-30). Roślina kwitnie bardzo długo i obficie, zdobi ogród od wiosny do późnej jesieni.

Brak towaru
28.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 19
Kurier rośliny 19
Kurier rośliny - pobranie 26
Dostępność Brak towaru
EAN 1582

RÓŻA OKRYWOWA 'THE FAIRY'  


image

Mamy do zaoferowania Państwu niezwykle piękną róże okrywową odmiany 'THE FAIRY' o pięknych jasnoróżowych kwiatach. Krzew dorasta do około 50-70cm wysokości i około 60 cm szerokości. Gęstość sadzenia to około 5-6 sztuk na m2. Odmiana doskonale nadaje się na rabaty na terenach zieleni, w parkach, przy ulicach i ogrodach, na obwódki, jako kompozycje z krzewami, bylinami, iglakami oraz do uprawy w pojemnikach.


image


'The Fairy' jest piękną jasnoróżową odmianą o pełnych kwiatach (około 30 płatków). Kwiaty są małe, o średnicy około 2-2,5 cm, osadzone na pędach w kwiatostanach (nawet 25-30). Roślina kwitnie bardzo długo i obficie, zdobi ogród od wiosny do późnej jesieni. Liście są średniej wielkości i małe, soczyście zielone, błyszczące, jesienią o ciemnowiśniowym odcieniu.

image

Rośliny najlepiej sadzić w miejscu słonecznym lub półcienistym na żyznej glebie. Najobficiej kwitną posadzone w podłożu wymieszanym z obornikiem bydlęcym. Polecana przez nas odmiana 'The Fairy' ma wzmocnioną odporność na choroby i bardzo dobrze zimuje. Zimą dla bezpieczeństwa należy zabezpieczyć roślinę przed mrozami, kopczykując podstawę krzewu.

image


Polecane przez nas sadzonki posadzone są w donicach 3 litrowych. Rośliny pochodzą z POLSKICH SZKÓŁEK.

Poniżej znajdują się zdjęcia poglądowe roślin wiosną, w sezonie i jesienią. Wygląd roślin zmienia się w zależności od pory roku.


image

image

 

Każda roślina posiada paszport roślin.

image

SADZENIE I PIELĘGNACJA RÓŻ:

1. SADZENIE I WYMAGANIA RÓŻ. Krzewy należy sadzić na stanowisku słonecznym, ewentualnie półcienistym. Róże wymagają dużej ilości składników pokarmowych dla prawidłowego wzrostu i kwitnienia. Najlepiej rosną na glebach piaszczysto-gliniastych. Mogą jednak być sadzone na każdej glebie, pod warunkiem odpowiedniego przygotowania podłoża. Rośliny doskonale rosną w podłożu zawierającym dużą ilość nawozów organicznych. Najlepszym dla róż jest naturalny obornik bydlęcy. Optymalne pH podłoża powinno wynosić 6-6,5. Krzewy róż kopanych z gruntu (z gołym korzeniem), sadzi się jesienią ( do chwili zamarznięcia gleby) lub wczesną wiosną (przed rozwojem pąków).


image


image
Róże sprzedawane w pojemnikach można sadzić przez cały sezon wegetacyjny.

image

2.CIĘCIE RÓŻ. Prawidłowe cięcie ma duży wpływ na rozwój, wzrost , kwitnienie, żywotność i zdrowotność krzewów róż. Nieprawidłowe cięcie powoduje, że róże chorują, słabo rosną i kwitną, są mniej zimotrwałe oraz krócej żyją. Używane do cięcia sekatory powinny być dobrze naostrzone. Cięcie przeprowadza się 0,5-1cm nad pąkiem. Pędy zawsze należy ciąć do zdrowego miejsca - po przecięciu przekrój zdrowego pędu jest jasny. Rany o dużej powierzchni należy zabezpieczyć środkami grzybobójczymi (np.: maść ogrodnicza, Funaben, Dendromal).Cięcie wiosenne przeprowadza się zwykle na przełomie marca i kwietnia, gdy jest już dość ciepło i nie ma większych przymrozków. Sposób cięcia właściwego zależny jest od pochodzenia gatunku czy odmiany krzewu. Silniej rosnące odmiany tnie się zwykle słabiej i wyżej, a niżej rosnące-mocniej. Przy niskim cięciu krzewy lepiej się krzewią od samej podstawy i wypuszczają więcej silnych pędów. Wysoko cięte krzewy są mało zagęszczone w dolnych partiach, często pozbawione ulistnienia.

image

W sezonie wegetacyjnym u większości odmian róż usuwa się przekwitnięte kwiaty lub kwiatostany. Zabieg ten przyspiesza kolejne kwitnienie i podnosi dekoracyjność krzewów.
image
Cięcie jesienne wykonuje się tylko wtedy, gdy jest konieczne, np. usuwanie kwiatostanów, gdy krzewom grozi wyłamanie, lub gdy mamy trudności w okryciu rośliny na zimę.

image

 

 

 

3. ZABEZPIECZENIE RÓŻ NA ZIMĘ. Większość odmian róż dla bezpieczeństwa należy zabezpieczyć przed zimą. Okrywanie krzewów rozpoczynamy po większych przymrozkach, gdy zapowiadane są większe ochłodzenia. Przy podstawie krzewów usypuje się na wysokość ok. 20-30 cm kopczyk z ziemi lub innych materiałów np. liści, kory, torfu.

image

Róże pienne należy okopcować u podstawy drzewka, natomiast pień i koronę owija się włókniną i słomą. Okryty krzew przytwierdza się silnie do podpory.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie