• Treol 770 EC 1l

Skuteczny środek olejowy na formy zimujące szkodników: przędziorków, miseczników, ochojników.

33.90
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 9.9
ORLEN 9.9
InPost Paczkomat® 24/7 (dostawa 24-48h) 13.9
INPOST Kurier standard 17
Kurier standard - pobranie 19
Dostępność Duża dostępność
EAN 5907734000038

AGROPAK

TREOL 770 EC

Pojemność: 1l

image

 

Treol 770 EC jest środkiem owadobójczym w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu kontaktowym. Na roślinie działa powierzchniowo. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy sadowniczych i ręcznych. Jego działanie polega na zatkaniu otworów oddechowych zimujących szkodników.

Wiele szkodników roślinnych zimuje w formie jaja na krzewach i drzewach owocowych i ozdobnych. Zimując tutaj znoszą one niskie temperatury a nawet i mróz, dzięki czemu na wiosnę mogą zwiększać swoją aktywność. Ażeby nie dopuścić do ich rozmnożenia zaleca się oprysk od fazy nabrzmiewania i pękania pąków do początku kwitnienia. Środek tworzy powłokę na znajdujących się w stadium zimowania szkodnikach i powoduje ich uduszenie się.Zabieg ten jest szczególnie skuteczny, jeżeli będzie on przeprowadzany w okresie przedwiośnia, wtedy to bowiem szkodniki zaczynają być bardziej aktywne, ich drogi oddechowe uaktywniają się, przemiana materii wzrasta. Tak można działać zapobiegawczo przeciwko rozmnażaniu się szkodników.

image

przędziorek sosnowiec

SKUTECZNIE ZWALCZA WSZYSTKIE STADIA ZIMUJĄCE PRZĘDZIORKÓW!

image

Treol 770 EC skutecznie zwalcza:

  • przędziorek owocowiec ( jabłoń )

  • misecznik śliwowy ( śliwa )

  • przędziorek sosnowiec ( świerk )

  • misecznik cisowiec ( cis )

  • ochojnik świerkowo-modrzewiowy ( modrzew )


Zakres stosowania i  dawki:

  • rośliny sadownicze- zalecane stężenie 1,5% (0,15 litra środka w 10 litrach wody)
  • rośliny ozdobne- zalecane stężenie 1,5% (0,15 litra środka w 10 litrach wody)

 
Termin stosowania:

  • Przy ochojnikach środek należy stosować w okresie wczesnowiosennym (luty, marzec) (do zwalczania zimujących form szkodników), roślinę należy opryskiwać tak, aby ciecz spływała z pni i gałęzi.

 

  • Jeśli chodzi o miseczniki zabieg należy wykonać przed kwitnieniem; w okresie białego pąka u śliw, to jest w okresie migracji młodych larw.


image

Zawartość substancji aktywnych: olej parafinowy 770g/l (89,6%)

 

Pełna informacja o preparacie znajduje się w etykiecie- instrukcji stosowania środka ochrony roślin dołączonej do każdego opakowania. Przed użyciem zapoznać się z etykietą. Stosować zgodnie z instrukcją dołączoną do opakowań jednostkowych.

Nabycia środków ochrony roślin mogą dokonywać jedynie osoby pełnoletnie oraz posiadające kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28. Ustawy o środkach ochrony roślin.

Produktów biobójczych należy używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu- zgodnie z Rozporządzeniem 528/2012 nr art. 72 w sprawie udostępniania na rynku i stosowania produktów biobójczych. 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie