• Trawa reprezentaycjna 5kg

Mieszanka traw reprezentacyjnej charakteryzuje się dużymi walorami dekoracyjnymi, zwartą i ciemnozieloną darnią .Doskonała na trawniki przydomowe, ozdobne i reprezentacyjne oraz wszędzie tam, gdzie jest wymagana najwyższa jakość trawnika.

109.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 3dni
Cena przesyłki 17
INPOST Kurier C 17
Kurier C - pobranie 23
Dostępność Mało
EAN 5900498023718

TRAWA REPREZENTACYJNA
FLOROVIT 5KG

image

Przedmiotem sprzedaży jest  mieszanka traw przeznaczona na tereny reprezentacyjne, trawniki przydomowe i ozdobne. Mieszanka traw charakteryzuje się dużymi walorami dekoracyjnymi, zwartą i ciemnozieloną darnią. Jest typem mieszanki traw do użytkowania mniej intensywnego. Doskonała na trawniki przydomowe, ozdobne i reprezentacyjne oraz wszędzie tam, gdzie jest wymagana najwyższa jakość trawnika. Zakładane w celu uzyskania pięknych kompozycji lub odpowiedniego tła dla rabat kwiatowych oraz podkreślenia walorów architektury.

 

ZALETY

  •     SOCZYSTA ZIELEŃ
  •     EFEKT DYWANOWY
  •     WOLNO ROSNĄCA

image

 


Skład mieszanki traw reprezentacyjnych

    Życica trwała (typu NUI, Bokser, Stadion) - 30%
    Kostrzewa czerwona (typu Boreal) – 15%
    Kostrzewa czerwona (typu Adio) – 15%
    Kostrzewa trzcinowa (typu Starlet) – 20%
    Kostrzewa murawowa/szczeciniasta (typu Ridu) – 10%
    Wiechlina (typu Geronimo, Balin) – 10%

 Skład sprzedawanej trawy może się trochę różnić w zależności od dostarczonej partii nasion trawy.


image

 

 

JEŻELI CHCĄ PAŃSTWO MIEĆ PIĘKNY TRAWNIK PROSZĘ ZASTOSOWAĆ SIĘ DO NASZEJ INSTRUKCJI  

 

INSTRUKCJA ZAKŁADANIA I PIELĘGNACJI TRAWNIKA     

1. Przygotowanie terenu to czynności, od których zależy uzyskanie ładnego trawnika. Teren odchwaszczamy i starannie oczyszczamy usuwając gruz, kamienie. Uciążliwe wieloletnie chwasty najlepiej zwalczać chemicznie opryskując teren preparatem Roundup. Glebę przekopujemy lub na większej powierzchni orzemy, następnie wyrównujemy przy pomocy grabi lub bron.
2. Wierzchnia warstwa powinna być przepuszczalna i żyzna o pH 5,5-6,5 dlatego do gleb gliniastych należy dodać piasek i torf, który rozluźni strukturę gleby. Natomiast gleby piaszczyste wzbogacamy w próchnice przez dodanie torfu lub ziemi kompostowej. Po 10-14 dniach glebę ponownie grabimy niszcząc wschodzące chwasty i przystępujemy do siewu nasion.
image

3. Wysiane nasiona dobrze jest przysypać piaskiem lub ziemią torfową i docisnąć wałem. Na opakowaniach mieszanek podane są normy wysiewu. Dla uzyskania szybkiego efektu w początkowym okresie użytkowania lub, gdy zakładamy trawnik na słabszej glebie, ilość wysiewanych nasion należy zwiększyć nawet o 50%. Jeżeli występują chwasty, walkę chemiczną należy przeprowadzić przed wysiewem kwiatów.
4.Optymalny termin siewu to okres od wiosny do jesieni. Gleba przed siewem powinna być wilgotna, nie należy wysiewać nasion w suchą glebę. Nasiona dzielimy na dwie części i wysiewamy „na krzyż" pamiętając o częstym ich mieszaniu w zbiorniku, w którym się znajdują.

image

5. Systematyczne koszenie trawnika eliminuje z niego większość chwastów. Chwasty uciążliwe, płożące tworzące rozety, zwalczamy chemicznie stosując Chwastox, Starane lub Bofix, według instrukcji na opakowaniach. Trawnik należy dodatkowo pielęgnować stosując wertykulator i wygrabianie martwej, suchej trawy. Zabiegi te przeciwdziałają tworzeniu się tzw. filcu i występowaniu mchu. Wertykulację przeprowadza się na nisko przykoszonym, suchym trawniku, wiosną lub jesienią.
6. Pierwsze koszenie należy wykonać, gdy trawa osiągnie wysokość 10 cm, skracając ją do 5 cm. Kolejne koszenie wykonać, gdy trawa odrośnie do 6-8 cm obniżając ruń do 4 cm, W przypadku „Polskiej łączki" kolejne koszenie wykonuje się po przekwitnięciu kwiatów i osypaniu się nasion.

image

7.Konieczne jest systematyczne nawożenie trawnika. W roku siewu nawozy wieloskładnikowe (Azofoska, Polifoska) wysiewamy przed siewem nasion ok. 4 kg/100m2. W następnych latach zasilamy trawnik nawozami wieloskładnikowymi wczesna wiosna i jesienią w sumie 4 - 6 kg/I00ni2. Natomiast nawozy azotowe (Saletra amonowa, Mocznik) wysiewa się w zależności od intensywności użytkowania trawnika, co 3 - 4 koszenia, w sumie 1,5 - 4 kg 100 m2/rok.
8.
Deszczowanie najlepiej przeprowadzać w godzinach rannych (najmniejsze ryzyko rozwoju chorób grzybowych). Nawadnianie powinno być obfite, ale nie za częste (1-2 razy w tygodniu), zbyt częste podlewanie powoduje spłycanie korzeni roślin.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie