• Róża pienna Jubi

Kwiaty odmiany 'Jubi' pięknie się wybarwiają, środkowa część płatków jest biała a na zewnątrz kwiaty są coraz intensywniej różowe. Kwiaty są półpełne, składają się z około 30 płatków, dość duże o średnicy 6-8 cm. Walorem polecanej odmiany jest przepiękny i delikatny zapach.

Brak towaru
55.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 5dni
Cena przesyłki 28
Kurier Pa 28
Kurier Pa - pobranie 31
Dostępność Brak towaru
EAN 1581

RÓŻA PIENNA WIELOKWIATOWA 'JUBI'


image

Mamy do zaoferowania Państwu niezwykle piękną róże pienną wielokwiatową odmiany 'JUBI' o dwubarwnych kwiatach, biało-różowych. Róże drzewkowe rozrastają się we wspaniałe rośliny o rozłożystej koronce, dlatego często są nazywane drzewkami różanymi. Otrzymywane poprzez szczepienie odmiany szlachetnej na specjalnie przygotowanej i wyselekcjonowanej podkładce. Polecane przez nas róże są szczepione na wysokości 90cm.


image


Kwiaty odmiany 'Jubi' pięknie się wybarwiają, środkowa część płatków jest biała a na zewnątrz kwiaty są coraz intensywniej różowe. Kwiaty są półpełne, składają się z około 30 płatków, dość duże o średnicy 6-8 cm. Walorem polecanej odmiany jest przepiękny i delikatny zapach. Roślina kwitnie bardzo długo i obficie, zdobi ogród do późnej jesieni. Liście są duże, skórzaste i ciemnozielone.

image

Rośliny najlepiej sadzić w miejscu słonecznym lub półcienistym na żyznej glebie. Najobficiej kwitną posadzone w podłożu wymieszanym z obornikiem bydlęcym (dostępnym w naszym sklepie). Polecana przez nas odmiana 'Jubi' ma wzmocnioną odporność na choroby. Zimą dla bezpieczeństwa należy zabezpieczyć roślinę przed mrozami, kopczykując podstawy krzewu i okrywając koronę włókniną.

image


Polecane przez nas sadzonki wyprodukowane zostały w Polsce, posadzone są w donicach 4-5 litrowych i są dobrze ukorzenione. Róże szczepione są na wysokości 90 cm.


image
SADZENIE I PIELĘGNACJA RÓŻ:

1. SADZENIE I WYMAGANIA RÓŻ. Krzewy należy sadzić na stanowisku słonecznym, ewentualnie półcienistym. Róże wymagają dużej ilości składników pokarmowych dla prawidłowego wzrostu i kwitnienia. Najlepiej rosną na glebach piaszczysto-gliniastych. Mogą jednak być sadzone na każdej glebie, pod warunkiem odpowiedniego przygotowania podłoża. Rośliny doskonale rosną w podłożu zawierającym dużą ilość nawozów organicznych. Najlepszym dla róż jest naturalny obornik bydlęcy. Optymalne pH podłoża powinno wynosić 6-6,5. Krzewy róż kopanych z gruntu (z gołym korzeniem), sadzi się jesienią ( do chwili zamarznięcia gleby) lub wczesną wiosną (przed rozwojem pąków).


image


image
Róże sprzedawane w pojemnikach można sadzić przez cały sezon wegetacyjny.

image

2.CIĘCIE RÓŻ. Prawidłowe cięcie ma duży wpływ na rozwój, wzrost , kwitnienie, żywotność i zdrowotność krzewów róż. Nieprawidłowe cięcie powoduje, że róże chorują, słabo rosną i kwitną, są mniej zimotrwałe oraz krócej żyją. Używane do cięcia sekatory powinny być dobrze naostrzone. Cięcie przeprowadza się 0,5-1cm nad pąkiem. Pędy zawsze należy ciąć do zdrowego miejsca - po przecięciu przekrój zdrowego pędu jest jasny. Rany o dużej powierzchni należy zabezpieczyć środkami grzybobójczymi (np.: maść ogrodnicza, Funaben, Dendromal).Cięcie wiosenne przeprowadza się zwykle na przełomie marca i kwietnia, gdy jest już dość ciepło i nie ma większych przymrozków. Sposób cięcia właściwego zależny jest od pochodzenia gatunku czy odmiany krzewu. Silniej rosnące odmiany tnie się zwykle słabiej i wyżej, a niżej rosnące-mocniej. Przy niskim cięciu krzewy lepiej się krzewią od samej podstawy i wypuszczają więcej silnych pędów. Wysoko cięte krzewy są mało zagęszczone w dolnych partiach, często pozbawione ulistnienia.

image

W sezonie wegetacyjnym u większości odmian róż usuwa się przekwitnięte kwiaty lub kwiatostany. Zabieg ten przyspiesza kolejne kwitnienie i podnosi dekoracyjność krzewów.
image
Cięcie jesienne wykonuje się tylko wtedy, gdy jest konieczne, np. usuwanie kwiatostanów, gdy krzewom grozi wyłamanie, lub gdy mamy trudności w okryciu rośliny na zimę.

image

 

 

3. ZABEZPIECZENIE RÓŻ NA ZIMĘ. Większość odmian róż dla bezpieczeństwa należy zabezpieczyć przed zimą. Okrywanie krzewów rozpoczynamy po większych przymrozkach, gdy zapowiadane są większe ochłodzenia. Przy podstawie krzewów usypuje się na wysokość ok. 20-30 cm kopczyk z ziemi lub innych materiałów np. liści, kory, torfu.

image

Róże pienne należy okopcować u podstawy drzewka, natomiast pień i koronę owija się włókniną i słomą. Okryty krzew przytwierdza się silnie do podpory.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie