• Pięciornik pomarańczowy

PIĘCIORNIK KRZEWIASTY odmiana 'Orangeade'. Jest to mało wymagający krzew, osiągające 80cm wysokośc. Rośliny kwitną przez cały sezon, od czerwca do października.

Brak towaru
12.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 19
Kurier rośliny 19
Kurier rośliny - pobranie 26
Dostępność Brak towaru
EAN 4086010

PIĘCIORNIK KRZEWIASTY POMARAŃCZOWY Potentilla fruitcosa


image
Mamy do zaoferowania Państwu niezwykle piękny krzew PIĘCIORNIK KRZEWIASTY o pomarańczowych kwiatach. Jest to mało wymagający krzew, osiągający około 80cm wysokości. Rośliny kwitną przez cały sezon, od czerwca do października.
image
Liście są zielone, pierzasto złożone z 5-7 listków, obustronnie owłosionych i bezogonkowych. Kwiaty są pomarańczowe, dość duże, 3-4cm średnicy o promienistej koronie składającej się z 5 płatków, wyrastające na końcach pędów. Starsze pędy są ciemno brązowe, młode czerwonawe.


image
Pięciornik jest niewymagającą bardzo tolerancyjną rośliną. Krzewy preferują przepuszczalne podłoże i słoneczne stanowisko, najlepiej rośną na glebach lekkich - piaszczystych lub piaszczysto-gliniastych. Krzew jest wytrzymały na mrozy, suszę i zanieczyszczenia powietrza. Pięciornik dobrze znosi cięcie, jest idealną rośliną na niskie żywopłoty.
image

Polecane przez nas sadzonki posadzone są w donicach 2-3 litrowych i są dobrze ukorzenione. Rośliny pochodzą z POLSKICH SZKÓŁEK. Poniżej znajdują się zdjęcia poglądowe roślin wiosną, w sezonie i jesienią. Wygląd roślin zmienia się w zależności od pory roku.

image

image

Każda roślina lub grupa roślin zaopatrzona jest w odpowiedni paszport.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie