• Marchew Perfekcja 5g

PERFEKCJA to późna, bardzo plenna odmiana przeznaczona do uprawy polowej na zbiór jesienny.

1.69
szt. Do przechowalni
Cena przesyłki 13
INPOST Paczkomaty 24/7 13
INPOST Kurier standard 15
Kurier standard - pobranie 19
Dostępność Średnia dostępność

MARCHEW PÓŹNA 'PERFEKCJA' ('BERLIKUMER') 5g

image

Przedmiotem sprzedaży są nasiona PÓŹNEJ odmiany MARCHWI 'PERFEKCJA'. Bardzo  plenna odmiana  przeznaczona do uprawy polowej na zbiór jesienny. Korzeń spichrzowy długości 16–19 cm, lekko stożkowaty o tępej nasadzie. Walec osiowy średniej wielkości. Miąższ soczysty, wyjątkowo smaczny. Charakteryzuje się bardzo dobrym smakiem oraz podwyższoną zawartością cukrów i karotenu oraz obniżoną tendencją do kumulowania azotanów. Odmina szczególnie przydatna do przechowywania i przetwórstwa.

image

SUPER WITAMINY DLA TWOJEJ RODZINY!!!!


image

NASIONA SPRZEDAJEMY W ORYGINALNYCH OPAKOWANIACH M.IN. FIRM: SPÓJNIA, SELECTA, W-LEGUTKO, VILMORIN, POLAN.

image

Uprawa:
Marchew najlepiej się udaje na glebach dość lekkich, przepuszczalnych, o dobrych stosunkach wodno-powietrznych. Na ziemiach zbyt ciężkich, zaskorupiających się, o podwyższonym poziomie wody gruntowej, kamienistych, korzenie marchwi będą się rozdwajać i zniekształcać. Rozwidlenie korzeni może być też spowodowane uprawą bezpośrednio po nawożeniu obornikiem lub być objawem porażenia przez mątwiki.Nasiona odmian wczesnych wysiewa się na początku kwietnia, a odmian późnych na początku czerwca. Siejemy w rzędy odległe o 20 cm, na głębokość 2-3 cm. Na 1 m2 nie powinno zużyć się więcej niż 0,5 g nasion. Ponieważ są one bardzo drobne, dla ułatwienia można je przed siewem pomieszać z piaskiem. Oby przyspieszyć rozwój roślin można przykryć obsiane pole folią, którą zdejmujemy po wzejściu rośliny. Gdy siewkom wyrosną 2-3 liście właściwe, plantację przerywamy, tak aby poszczególne rośliny w rzędzie znajdowały się co 3 cm.

image

Właściwości:
Warzywo to zawiera duże ilości prowitaminy A, a także w inne witaminy, m.in.: B1, B2, PP, K i C. Posiada również związki mineralne, takie jak: wapń, żelazo, fosfor, miedź, cynk, molibden, magnez, jod i przede wszystkim potas, którym ludzie dbający o urodę i sylwetkę zawdzięczają jędrne ciało, piękną cerę i karnację skóry. Prowitamina A zawarta w marchwi zostaje bardzo szybko zamieniana w wątrobie na witaminę A, ta z kolei wspaniale działa na wzrok, szczególnie na widzenie w ciemnościach, zalecana jest także osobom pracującym przed monitorami.Badania donoszą, że witamina A blokuje również działalność związku rakotwórczego z dymu tytoniowego, przekształcając go w substancje nieszkodliwe dla zdrowia.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie