• Marchew Nantejska Polana 5g

Odmiana średniowczesna, bardzo plenna, tworzy wyrównany, walcowaty korzeń 15-18 cm o pięknej ciemnopomarańczowej barwie. NANTEJSKA ma WYBORNY SMAK a jej miąższ jest SOCZYSTY I CHRUPKI. Odmiana doskonale nadaje się do bezpośredniego spożycia, przetwórstwa oraz do średnio długiego przechowywania.

Brak towaru
1.69
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13
INPOST Paczkomaty 24/7 13
INPOST Kurier standard 15
Kurier standard - pobranie 19
Dostępność Brak towaru

MARCHEW ŚREDNIOWCZESNA 'NANTEJSKA POLANA' 5g

image

Przedmiotem sprzedaży są nasiona ŚREDNIOWCZESNEJ odmiany MARCHWI 'NANTEJSKA POLANA'. Odmiana ta jest bardzo plenna, tworzy wyrównany, walcowaty korzeń 15-18 cm o pięknej ciemnopomarańczowej barwie. NANTEJSKA ma WYBORNY SMAK a jej miąższ jest SOCZYSTY I CHRUPKI. Odmiana doskonale nadaje się do bezpośredniego spożycia, przetwórstwa oraz do średnio długiego przechowywania.

image

SUPER WITAMINY DLA TWOJEJ RODZINY!!!!

image

NASIONA SPRZEDAJEMY W ORYGINALNYCH OPAKOWANIACH M.IN. FIRM: SPÓJNIA, SELECTA, W-LEGUTKO, VILMORIN, POLAN.

image

Uprawa:
Marchew najlepiej się udaje na glebach dość lekkich, przepuszczalnych, o dobrych stosunkach wodno-powietrznych. Na ziemiach zbyt ciężkich, zaskorupiających się, o podwyższonym poziomie wody gruntowej, kamienistych, korzenie marchwi będą się rozdwajać i zniekształcać. Rozwidlenie korzeni może być też spowodowane uprawą bezpośrednio po nawożeniu obornikiem lub być objawem porażenia przez mątwiki.Nasiona odmian wczesnych wysiewa się na początku kwietnia, a odmian późnych na początku czerwca. Siejemy w rzędy odległe o 20 cm, na głębokość 2-3 cm. Na 1 m2 nie powinno zużyć się więcej niż 0,5 g nasion. Ponieważ są one bardzo drobne, dla ułatwienia można je przed siewem pomieszać z piaskiem. Oby przyspieszyć rozwój roślin można przykryć obsiane pole folią, którą zdejmujemy po wzejściu rośliny. Gdy siewkom wyrosną 2-3 liście właściwe, plantację przerywamy, tak aby poszczególne rośliny w rzędzie znajdowały się co 3 cm.

image

Właściwości:
Warzywo to zawiera duże ilości prowitaminy A, a także w inne witaminy, m.in.: B1, B2, PP, K i C. Posiada również związki mineralne, takie jak: wapń, żelazo, fosfor, miedź, cynk, molibden, magnez, jod i przede wszystkim potas, którym ludzie dbający o urodę i sylwetkę zawdzięczają jędrne ciało, piękną cerę i karnację skóry. Prowitamina A zawarta w marchwi zostaje bardzo szybko zamieniana w wątrobie na witaminę A, ta z kolei wspaniale działa na wzrok, szczególnie na widzenie w ciemnościach, zalecana jest także osobom pracującym przed monitorami.Badania donoszą, że witamina A blokuje również działalność związku rakotwórczego z dymu tytoniowego, przekształcając go w substancje nieszkodliwe dla zdrowia.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie