• Jaśminowiec wonny Aureus

JAŚMINOWIEC WONNY 'AUREUS'

Brak towaru
9.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 19
Kurier rośliny 19
Kurier rośliny - pobranie 26
Dostępność Brak towaru

JAŚMINOWIEC WONNY 'AUREUS'
Philadelphus coronarius
image
Przedmiotem sprzedaży jest jeden z najcenniejszych krzewów o jasnożółtych  liściach i PACHNĄCYCH KWIATACH. Jest to krzew dorastający do 1,5-2 metrów wysokości i 1-1,5 metrów szerokości. Jest to mało wymagający krzew dobrze sprawujący się w każdym ogrodzie.
image
Liście wiosną jaskrawożółte, latem zielonożółte, jajowate, ostro zakończone, drobno ząbkowane. Kwiaty kremowobiałe, pojedyncze, 2 cm średnicy, złożone z czterech płatków korony i kilkunastu złotych pręcików w centrum, silnie pachnące, skupione po 5-9 szt.
image
Jaśminowiec najlepiej rośnie na glebach żyznych, gliniastych, umiarkowanie wilgotnych, dobrze zdrenowanych, wapiennych lub obojętnych, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Dobrze znosi niskie temperatury, suszę, warunki miejskie i zanieczyszczenia przemysłowe. Co kilka lat warto dokonać radykalnego cięcia krzewu. Korekty kształtu można dokonać po przekwitnięciu - w lipcu. Wycina się wówczas stare gałęzie, zostawiając i formując młode, silne pędy. Może być sadzony pojedynczo i w grupach oraz w niskich, formowanych żywopłotach.
image
Polecane rośliny posiadają dobrze rozwinięty systemem korzeniowy i rosną w doniczce 2-3 litrowej.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie