• Groch Cud Kelvedonu 500g

CUD KELVEDONU to odmiana wczesna o nasionach dużych, zielonych, posiadających wyjątkowe walory smakowe. Odmiana przydatna do przetwórstwa i bezpośredniego spożycia.

Brak towaru
8.00
Wpisz swój e-mail
Cena przesyłki 13
INPOST Paczkomaty 24/7 13
INPOST Kurier standard 15
Kurier standard - pobranie 19
Dostępność Brak towaru

GROCH SIEWNY ŁUSKOWY 'CUD KELVEDONU' 500g

image

Przedmiotem sprzedaży są nasiona GROCHU ŁUSKOWEGO odmiany CUD KELVEDONU.  Jest to odmiana wczesna o pomarszczonych nasionach. Rośliny dorastają do 45-65 cm wysokości. Strąki osadzone parami i pojedynczo, średnio długie, proste. Nasiona duże, zielone, posiadają wyjątkowe walory smakowe. Odmiana przydatna do przetwórstwa i bezpośredniego spożycia.

image

SUPER WITAMINY DLA TWOJEJ RODZINY!!!!
BEZWŁÓKNISTE STRĄKI!!!

image

NASIONA SPRZEDAJEMY W ORYGINALNYCH OPAKOWANIACH M.IN. FIRM: SPÓJNIA, SELECTA, W-LEGUTKO, VILMORIN, POLAN.

image

Uprawa:
Groch nie ma wysokich wymagań glebowych i klimatycznych. Najlepiej rośnie na glebach gliniasto-piaszczystych lub piaszczysto-gliniastych, nie udaje się na piaskach i bardzo ciężkich, podmokłych glinach. Wymaga pH obojętnego lub lekko zasadowego. Groch uprawia się w pierwszym lub drugim roku po nawożeniu obornikiem.Odległość między rzędami zależy od wysokości uprawianej odmiany. Rośliny wysoko rosnące sieje się w rzędy co 30 cm, dla niskich odmian wystarczy odległość 15 cm. W rzędzie nasiona wysiewamy co 3-5 cm, na głębokość 5 cm.

image

Właściwości:
Groch zawiera bardzo dużo białka roślinnego, witamin z grypy B, kwasu nikotynowego, pantotenowego i foliowego, niewiele wit. C i sporo minerałów - potasu, wapnia, żelaza, manganu, fosforu, sodu, miedzi, chloru, jodu. Ze względu na bardzo cenne źródło białka jest cenionym pożywieniem wegetarian.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie