• Facelia BŁĘKITNA STALA 1kg

Facelia Stala to nowa kwalifikowana odmiana dająca wyższe plony zielonej masy i nasion i zawierającej do 21% białka surowego w suchej masie.

Cykl rozwojowy rośliny Jednoroczna
Kolor kwiatów czerwone, fioletowe, różowe
31.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 2dni
Cena przesyłki 17
INPOST Kurier C 17
Kurier C - pobranie 23
Dostępność Duża dostępność


FACELIA BŁĘKITNA "STALA"
image

Przedmiotem naszej aukcji są nasiona FACELII BŁĘKITNEJ "STALA".
Jest rośliną uprawianą na paszę, niekiedy na nawóz zielony. Plon zielonki to 15-20 t/ha. Facelia to również jedna z najlepszych roślin miododajnych. Pszczoły odwiedzają facelię błękitną przez cały dzień. Na 1 m2 uprawy może pracować 30 pszczół. "Stala" to nowa kwalifikowana odmiana facelii dająca wyższe plony zielonej masy i nasion i zawierającej do 21% białka surowego w suchej masie.


image

PRZEDMIOTEM SPRZEDAŻY JEST 1KG NASION.

Uwaga! W przypadku zakupu wielokrotności produktu, towar jest wysyłany w opakowaniu zbiorczym. Jeżeli zamówienie ma zostać zapakowane oddzielnie, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.


Uprawa:
Okres wegetacji trwa około 100 dni. Facelia wschodzi po 8 dniach, zakwita po 50 dniach od daty wysiewu i kwitnie przez 5 tygodni; okres masowego kwitnienia trwa 3 tygodnie. Ponieważ ma krótki okres wegetacji, można ją siać w różnych terminach, obliczając je tak, aby zakwitła w pożądanym czasie.  Wysiana tuż przed mrozami zakwita w maju roku następnego. Siana zaś jako poplon zakwita we wrześniu i daje cenny pożytek jesienny.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie