• Brzoza Brodawkowata Betula pendula

Brzoza Brodawkowata Betula pendula

Kolor kwiatów białe, inny kolor
Rodzaj rośliny Inny
Roślina w postaci sadzonka w pojemniku 2-3l
Wysokość sadzonki (cm) 160
Brak towaru
12.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 2dni
Cena przesyłki 17
Kurier rośliny 17
Kurier rośliny - pobranie 23
Dostępność Brak towaru

BRZOZA BRODAWKOWATA Betula pendula
image
Przedmiotem sprzedaży jest przepiękna BRZOZA BRODAWKOWATA. Jest drzewo o malowniczej koronie, stożkowatej, kopulastej lub nieregularnie jajowatej, luźno ugałęzionej. Pokrój ma  lekko „płaczący” za sprawą delikatnych, cienkich, zwisających gałązek. Brzoza rośnie szybko, dorasta do 20-25 m wys. i 7-9 m szer.  
MAŁO WYMAGAJĄCA ROŚLINA ROSNĄCA NA KAŻDYM STANOWISKU!!!!
image
Kora na młodych pędach ciemna, później biała i gładka, łuszcząca się okrężnie, na starych drzewach mocno spękana. Liście jasnozielone, nagie, małe, 3 - 7 cm długości , jajowatoromboidalne lub trójkątne, z ostrym wierzchołkiem. Liście wcześnie rozwijają się na wiosnę, jesienią przebarwiają się na żółto.
image
Brzoza brodawkowata to typowe drzewo dla terenów jałowych, suchych i piaszczystych, ale dobrze rośnie w każdych warunkach. Roślina bardzo dobrze znosi zanieczyszczenie powietrza.  Drewno wykorzystywane jest gospodarczo, zielone części i sok w medycynie. Stosowana do rekultywacji terenów przemysłowych, ale także w założeniach krajobrazowych i miejskich, w parkach i ogrodach.
 
Polecane rośliny rosną w doniczce 3 litowej i mają minimum 110-130 cm wysokości. Poniżej znajduje się zdjęcie poglądowe. wygląd roślin zmienia się w zależności od pory roku.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie