• Borówka amerykańska Brygitta

BORÓWKA WYSOKA 'BRYGITTA'

Cykl rozwojowy rośliny Wieloletnia
Kolor kwiatów białe
Rodzaj rośliny Borówki i jagody
Roślina w postaci sadzonka w pojemniku 3-5l
Brak towaru
19.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 19
Kurier rośliny 19
Kurier rośliny - pobranie 26
Dostępność Brak towaru
EAN 5021016

BORÓWKA WYSOKA 'BRYGITTA'

Vaccinium corymbosum


image

 
Przedmiotem sprzedaży są piękne krzewy borówki wysokiej odmiany "Brygitta". Jest to krzew dorastający do 150 cm wysokości. Wzrost dość silny, pokrój zwarty , wzniesiony, a w pełni owocowania kulisty.  Jest to odmiana deserowa o bardzo dużych owocach dojrzewająca pod koniec lata.

 
image
 

Liście są małe, lancetowate o ciemnozielonym zabarwieniu. Owoce są duże do bardzo dużych,  jasnoniebieskie pokryte intensywnym nalotem woskowym. Miąższ zielonkawy, zwarty, winnosłodki, bardzo słodki . Owoce zaczynają dojrzewać na początku sierpnia. Owocowanie trwa około miesiąca.

image


 Borówki nie są trudne w uprawie, wymagają gleb lekkich, próchniczych, wilgotnych i przewiewnych, kwaśnych, o pH 3,5-4,5. Krzewy mają małe wymagania pokarmowe, należy sadzić je na miejscach słonecznych. Ze względu na bardzo obfite owocowanie wymagają silnego cięcia, które należy przeprowadzić po raz pierwszy po 4 latach od posadzenia. Później należy usuwać najstarsze pędy, pozostawiając 6-8 najsilniejszych pędów głównych.

image
Polecane Państwu rośliny posiadają dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym w doniczce 2litrowej. Poniżej znajduje się zdjęcie poglądowe roślin w sezonie.


image

image

Każda roślina lub grupa roślin zaopatrzona jest w odpowiedni paszport.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie