• Berberys Thunberga Red Pillar (Berberis thunbergii)

BERBERYS THUNBERGA ‘RED PILLAR’ Berberis thunbergii

Cykl rozwojowy rośliny Wieloletnia
Kolor kwiatów żółte
Rodzaj rośliny Inny, Pozostałe
Roślina w postaci sadzonka w pojemniku 2-3l
Brak towaru
9.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 7dni
Cena przesyłki 17
Kurier rośliny 17
Kurier rośliny - pobranie 23
Dostępność Brak towaru

BERBERYS THUNBERGA ‘RED PILLAR’ Berberis thunbergii
image
Przedmiotem sprzedaży jest niezwykle piękny krzew berberys thunberga odmiana ‘Red Pillar'.  Jest to krzew z wąskimi, ciernistymi, wyprostowanymi pędami, z wiekiem rozkładającymi się na boki. Osiąga około 1,5 m wysokości. Wspaniała roślina kolumnowa, żywopłotowa. Pięknie komponuje się z bylinami i różami. Polecany do nasadzeń w grupach jak i jako pojedyncza roślina soliterowa.
CIEKAWY AKCENT KOLORYSTYCZNY W TWOIM OGRODZIE!!!
image
Liście ułożone na pędach skrętolegle. Pojedyncze, często zebrane po 3-9 w różyczkowate wiązki na krótkopędach. Górna strona blaszki liściowej jest ciemnoczerwona, spodnia – ciemnozielona. Młode, rozwijające się wiosną liście są purpurowoczerwone, a jesienią przebarwiają się niezwykle dekoracyjnie na czerwono i pomarańczowoczerwone.
POLECANY DO OGRÓDKÓW PRZYDOMOWYCH!!!
image
Berberys 'Red Pillar' kwitnie w maju. Kwiaty są drobne, żółte, pachnące, zwisające w pęczkach po 2-3 sztuki, zebrane po kilka – kilkunastu pęczków na krótkich szypułkach rozmieszczonych w gronach. Na przełomie sierpnia i września,  wykształcają się dekoracyjne owoce- jagody. Są drobne, elipsoidalne, jasnoczerwone, błyszczące niezwykle atrakcyjne dla ptaków i pozostają na krzewach niekiedy nawet do wiosny. Idealna roślina zarówno na nieformowane, jak i formowane, kolczaste szpalery i żywopłoty, stosowana w grupach roślinnych oraz jako soliter, do obsadzania skarp i zieleńców.

MAŁE WYMAGANIA GLEBOWE!!!
image
Polecana roślina nie ma specjalnych wymagań glebowych. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Jest gatunkiem mrozoodpornym. Jest  odporny na pyły i zanieczyszczenia powietrza, co powoduje, że z powodzeniem może być stosowany na terenach miejskich.

Oferowane rośliny rosną w doniczkach 2-litrowych i są dobrze ukorzenione. Poniżej znajduje się zdjęcie poglądowe roślin jesienią.
image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie