• Azalia Pontyjska

Azalia pontyjska

Cykl rozwojowy rośliny Wieloletnia
Kolor kwiatów białe, różnobarwne, żółte
Rodzaj rośliny Inny, Pozostałe
Roślina w postaci sadzonka w pojemniku 3-5l
Brak towaru
38.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 19
Kurier rośliny 19
Kurier rośliny - pobranie 26
Dostępność Brak towaru
EAN 4003028

Azalia pontyjska
image
Przedmiotem sprzedaży jest niezwykle piękny krzew azalii pontyjskiej. Jest to krzew o rozłożystej i luźnej koronie. Po 10 latach dorasta do około 2-3 m wysokości i 2 m szerokości.  Azalia pontyjska jest rośliną bardzo INTENSYWNIE PACHNĄCĄ, zrzuca liście na zimę.
image
Kwiaty są intensywnie żółte, lepkie i mocno pachnące, o rurkowato-lejkowatej koronie. Kwiaty mają 3,2 - 4,5 cm długości i 3,8 - 5 cm średnicy, zebrane po 7 do 12 sztuk w krótkich kwiatostanach. Kwitnie bardzo intensywnie na początku maja.
image
Azalia pontyjska wymaga stanowisk słonecznych lub półcienistych oraz gleb kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych i próchnicznych. Roślina mrozoodporna, polecana do nasadzeń w ogrodach pojedynczo lub w grupach, razem z innymi azaliami i różanecznikami. Ze względu na bardzo dużą wytrzymałość azalii pontyjskiej polecana jest do nasadzeń w miastach i parkach.
image
Polecane przez Nas roślina rośnie w doniczce 2-3 litowej.Poniżej znajduje się zdjęcie poglądowe roślin, któ◙re zmieniają swój wygląd w zależności od pory roku.

image

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie